3. turnaj - Rumburk

8. září 2018

Streetball Rumburk 2018

V sobotu 8. září 2018 se na hřišti ZŠ U Nemocnice konal již 19. ročník streetballového turnaje, který je již šestým rokem součástí Letní streetballové ligy Šluknovska.

Do turnaje se letos přihlásilo celkem 68 hráčů, z toho 21 dětí a mládeže a 47 dospělých. Jako většinou se soutěžilo ve čtyřech kategoriích, a to v kategorii smíšených družstev do 13 let, v kategorii smíšených družstev do 16 let, v kategorii ženy 16+ a samozřejmě v kategorii muži 18+. Poslední z uvedených kategorií byla i tentokrát kategorií nejpočetnější.

Devatenáct družstev začalo své boje krátce po desáté hodině dopolední, a to po zhlédnutí pěkného tanečního vystoupení dívek pod vedením trenérky paní Aleny Košnarové. Přestože si většina hráčů chtěla hlavně zahrát a pobavit se, bylo se opět na co dívat. Tempo hry a dobrou náladu pomáhali hráčům udržovat nejen přihlížející rodiče těch nejmladších účastníků, ale také ostatní diváci a reprodukovaná hudba. Nezklamal ani náš oblíbený moderátor a hráč v jednom pan Milan Polívka. Poděkování patří také obsluze stánku s chutným občerstvením.

Celý turnaj proběhl v pohodové a přátelské atmosféře a přinesl opravdu napínavé zápasy. Tradičně došlo také na oblíbenou soutěž ve střelbě trestných hodů pro všechny zúčastněné včetně diváků, i na divácky velmi atraktivní soutěž ve smečování. V kategorii „mix do 13 let“ zvítězil tým „VODOMA“, v kategorii „mix 13 – 16 let“ obsadil první místo tým „VARNSDORFŠTÍ VELBLOUDI“, v kategorii „ženy 16+“ zvítězilo družstvo „Pozdní sběr“ a kategorii „muži 18+“ letos ovládlo „PĚT DRSNEJCH“. Soutěž ve střelbě trestných hodů vyhrála Štěpánka Ježková a trofej ze smečařské soutěže si odnesl Antonín Jeřábek. Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi věcné ceny a všichni zaregistrovaní účastníci dostali tričko s logem turnaje pro rok 2018.

A jak třetí turnaj ovlivnil konečné pořadí LSLŠ 2018?

Street Dogs sice nepřidali třetí prvenství v turnaji, ale druhé místo jim stačilo k potvrzení pozice v čele celého podniku a zisku nejcennější trofeje. Stejné rozuzlení čekalo i kategorii žen a mládeže do patnácti, kde v celkovém pořadí šestého ročníku LSLŠ na prvních místech skončila družstva B-Girls a 4koše. Soutěže o nejlepší střelce ligy vyhráli Petr Steško, Tomáš Tesař a Petra Ekrtová. Umístění všech přihlášených týmů v jednotlivých kategoriích Letní streetballové ligy Šluknovska 2018 naleznete na stránce LSLŠ.

Vítězům srdečně blahopřejeme a všem ostatním hráčům, jakož i fanouškům, organizátorům a sponzorům mnohokrát děkujeme za jejich účast, pomoc a podporu. Již teď se můžeme společně těšit na sedmý ročník LSLŠ, jehož součástí bude jubilejní 20. ročník rumburského streetballového turnaje.

2. turnaj - Varnsdorf

18. srpna 2018

Druhý díl streetballové trilogie z prostředí Šluknovského výběžku svým příběhem zdánlivě připomíná dějství odehrávající se před měsícem u sportovní haly ve Varnsdorfu.

Sluncem zalitý den travilo basketbalovou zábavou na hřišti pod Sokolovnou přes šedesát ballerů se svým početným doprovodem a řadou diváků.

Tradičně nejpočetnější mužská kategorie, byť posílená oproti prvnímu turnaji o dvě další družstva, nenašla přemožitele vedoucího týmu ligy a Street Dogs obhájili prvenství v turnaji a upevnili tak svou pozici v čele celého podniku. Stejné rozuzlení čekalo i kategorii žen a mládeže do patnácti let, kde na prvních místech skončila družstva B-Girls a 4koše. Všechna tři družstva mají před posledním turnajem, který se odehraje v Rumburku na hřišti u základní školy U Nemocnice v sobotu 8. září, vysokou šanci vyhrát šestý ročník Letní streetballové ligy Šluknovsky.

Otevřené soutěže ve střelbě zpoza trojkového oblouku a čáry trestného hodu rozšířil hod z poloviny hřiště, který, jako jediní, proměnili Tereza Hrabáková a David Strnad. Šestky vyhrál Daniel Drahota a trojky ovládl Tomáš Petrla.

1. turnaj - Varnsdorf

21. července 2018

Schrödingerův institut zahájil šestý ročník Letní streetballové ligy Šluknovska v sobotu 21. 7. 2018 prvním turnajem za sportovní halou ve Varnsdorfu, který si nenechalo ujít šedesát šest aktivních vyznavačů hry tři na tři.

Počasí přálo venkovním aktivitám a dvacet přihlášených týmů odehrálo před početnou diváckou kulisou přes čtyřicet utkání ve čtyřech kategoriích: Děti do 12 let, Mládež do 15 let, Ženy a Muži.

U prvních třech nastavili ředitelé turnaje systém hry každý s každým a nejpočetnější mužskou rozdělili losem do dvou skupin po pěti. V konečném pořadí se v mužské kategorii nejlépe umístil tým Street Dogs před Baskitos a Wakanda Forever. Mezi ženami kralovala děvčata z B - Girls, před Jelity a Co u Plotny. Mládežnickou kategporii do 15 let ovládli Čtyři Koše, před Legendary Eggs a Handles. Děti do 12 let se umístily v pořadí Zeus, SKD a Žaludi.

Zpestření v podobě otevřených soutěží ve střelbě zpoza trojkového oblouku a čáry trestného hodu přineslo radost z vítězství Štěpánce Ježkové a Josefu Zdražilovi.

V závěru vydařeného turnaje obdarovali organizátoři, díky štědrým partnerům, hráče výše zmiňovaných týmů pestrými odměnami.

Děkujeme všem účastníkům za krásné basketbalové momenty na sluncem rozehřátém hřišti, divákům za psychickou podporu a také pomocníkům při přípravách, realizaci a úklidu akce.